Köyden sonra Bursa’da yapılacak toplantıya davetlisiniz

Eti Maden İşletmesi Genel Müdürlüğü üretim faaliyetlerinin devamı için tumba sahasına fazla miktarda toprak dökmesi ve aşırı yağışların da etkisiyle köyümüz heyelan tehlikesi ile karşı karşıya kalmıştır. Eti Maden İşletmesi Genel Müdürlüğü tehlike ile ilgili gereken önem ve hassasiyeti gösterememiştir. Biz köylüler olarak, can ve mal kaybı yaşanmaması, köyümüze hak ettiği önemin verilmesi konularında sesimizi duyurabilmek, izleyeceğimiz yol haritası oluşturabilmek ve bu konularda istişarelerde bulunmak amacıyla köyümüz köy kahvesinde Veli Çobanoğlu önderliğinde bir toplantı yapılmıştır.

Muhtarımız Veli Çobanoğlu daveti üzerine yapılan toplantıya Bursa’dan Mehmet Eryılmaz, Metin Sevilmiş, Şahin Kosvalı, Orhan Erarslan, Hasan Çınar, Mustafa Uslu ve Mustafa Avcıoğlu katıldı. Köy kahvesinde yapılan toplantıda, Köy nüfusumuzun en çok ikamet ettiği Bursada toplantı yapılmasına, Etibank müdürü ile Belediye başkanından görüşme için randevu alınmasına, köy halkının köyün geleceği hakkında ne istediğinin belirlenmesine karar verilmiştir.
Köy kahvesinde yapılan toplantı sonrası işletmesini Mustafa ACAR’ın yaptığı kahveye gidilerek bir toplantı da burada yapıldı. Toplantı, kahvede bulunan Ahmet Burgazlı, Mustafa Burgazlı, H.İbrahim Acar, Hakkı Karakösemoğlu, İbrahim Karagözoğlu ve Mustafa Acar’ın katılımlarıyla yapıldı. Toplantıda, tumba üzerinde yapılan sondaj raporunu İstanbul Teknik Üniversitesinden sorgulanmasına, köyde tapu üzerinde bir ev görünmesine rağmen mevcutta iki evin bulunması, köy taşınması durumunda resmi olarak görünen evin kabul edileceğini düşünüldüğünde mağduriyet yaşanmaması için değerlendirmelerde göz önünde bulundurulmasına, kayan toprağın önüne set yapılıp yapılamayacağının sorgulanmasına, bütün mücadelenin en son köyün taşınması konusunda olmasına karar verilmiştir. Toplantı sonrasında mücadeleye başlayacaklara “Siz başlayın, biz destek olup, yanınızda oluruz. Gerekirse filamayı alıp en önde gitmeyi de biliriz” sözleri ile birlik ve beraberlik mesajları verildi.

Toplantı sonucunda Bursa’da toplantı yapma kararı alınmıştır. Muhtarımızın da katılacağı, köyümüz hakkında gelişmeleri ve bundan sonra izleyebileceğimiz yol haritasının belirlenmesi için yapılacak olan toplantıya tüm Yenibalçık köyü halkı davetlidir. Katılımınızı bekliyoruz.

Toplantı tarihi: 20.03.2011 Saat: 12:00
Yer: Mustafakemalpaşalılar Kıraathathanesi (Şenol KÜÇÜMEN)
Adres: Hamitler Mah. Hamidiye Cad.No:58 (Hamitler Muhtarlığı karşısı)

Tasarım: Görükle Bilişim