Camimizin bakım ve onarımı tamamladı

Derneğimizin faaliyet alanı kapsamında olan, mahalle camimizin bakım ve onarımı tamamlanarak mahalle halkının hizmetine açıldı.

Uzun yıllar bakım ve onarımı yapılamamış olan camimize yapılan kontrollerde, çatıdan sızan yağmur sularından kaynaklanan ciddi bir hasar olduğu tespit edilmiş, bu hasarın onarılması için camimizin acilen, çatıdan zemine bakım ve onarımının yapılması zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

Hayırsever mahalle halkının katkılarıyla 30.09.2020 tarihinde başlatılan bakım ve onarım çalışmalarında, camimizin çatısı yenilendi, minaresi sıvandı ve boyandı, elektrik tesisatı ve aydınlatması yenilendi, merdivenler mermer yapıldı, badana yapıldı, alt ve üst kata parke döşendi, alt ve üst kattaki halılar yenilendi, bazı bölümlerinin ayrılması ve güvenlik amacıyla alüminyum korkuluk (Küpeşte) montajı yapıldı, cami bahçe giriş kapısı perforje kapı ile değiştirildi. Bakım ve onarımı tamamlanan caminin genel temizliğinin artından ibadete hazır hale getirilerek, Cuma namazının kılınması ile hizmete açıldı. Camimize yapılan bakım ve onarıma katkısı bulunan tüm hayırsever mahalle halkımıza, emeği geçen ve vesile olan herkese teşekkür eder, şükranlarınızı sunarız.

Tasarım: Görükle Bilişim