Yenibalçık

Köye Davetlisiniz

Eti Maden İşletmesi Genel Müdürlüğünün üretim faaliyetleri kapsamında oluşan tumba sahasının çevreye ve köyümüze karşı büyük bir risk teşkil etmeye başlamış, zaman zaman oluşan heyelanlarla döküm sahası daha da büyüyerek tehlike artmıştır. Eti Maden İşletmesi Genel Müdürlüğü Bilgi Edinme Servisi tarafından gönderilen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn.Taner YILDIZ’ın talimatı ile ilgili kurum ve  kişilerle oluşturulanYenibalçık köyü değerlendirme raporunda belirtilen kararlara uyulmadığı gibi bilinen somut bir adım da atılmamıştır. Konu hakkında Yenibalçık köyü halkı olarak duyarlılığımızı göstermek için bir eylem düzenlemek istiyoruz. Düzenlemek istediğimiz eylem öncesi bilgi alış verişi için ve aynı zamanda Kahramanmaraş Elbistan Termik santrali kömür üretim sahasında oluşan göçükteki gibi can kaybı olup hiçbirimizin canı yanmaması için 13.03.2011 tarihinde saat 13:00′te köyümüzde toplantı düzenlenecektir. Tüm değerli köy halkımız davetlidir. Gün dayanışma günüdür. Köyümüzde görüşmek üzere…Tepkinizi göstermek ve konu hakkında görüşleriniz için Lütfen bu yazıya yorum yapınız.

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM
 1. mustafa avcıoğlu dedi ki:

  kısmetse geleceğim inş.

 2. ERHAN ACAR dedi ki:

  biz her hafta ordayız bursada yada başka illerde oturanları bekliyoruz

 3. nuri yiğit dedi ki:

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanımız Sn.Taner YILDIZ’ın talimatı ile ilgili kurum ve kişilerle oluşturulan YENİBALÇIK KÖYÜ DEĞERLENDİRME RAPORUNDA belirtilen kararlara uyulmasını ve verilen SÖZLERİN tutulmasını bekliyoruz.

 4. cevat dedi ki:

  değerli DOSTLAR !!! Vakti zamanında bir kahin(gelecekten haber veren)Okulu varmış. buranın bir baş Kahini vamış ki amanın öğrencilere kan kustururmuş.Öğrenciler bakmışlar olacak gibi değil Baş kahine bi ders verelimde belki biraz yavaşlar ahat ederiz,demişler .Aralarına yeni katılan bir arkadaşları Başkahin okuldan ayrılınca bana haber verin ben yapıcamı biliyom demiş.bir gün Başkahin eşşeğine binip kasabaya gitmiş,öğrenciler koşarak durumu yeni arkadaşlarına haber vermişler. yap bakalım ne yapacaksan,öğrenci nöbet tutun Başakahin gelirken bana haber verin demiş, Kahinin döndüğü haberini alınca hemen dama koşup bir serçe tutmuş çıkmışlar Başkahinin karşısına . Kahin şaşkın hayrola … serçeyi arkasına saklayın öğrenci demiş bil bakalım elimde ne var hocam, Kahin tereddüt etmeden SERÇE demiş ,peki hocam ölümü dirimi? Kahin içinden SERÇE diri fakat diri desem sıkacak boğazını öldürecek ölü desem yaşıyo .İŞTE O AN İBRET ALINACAK SÖZÜ SÖYLEMİŞ BAŞ KAHİN oğul bu sorunun cevabı SENİN İKİ ELİNİN ARASINDA ……İşte değerli yenibalçık sevdalılarıherkes ne yapacağını ne zaman yapacağını nerde yapacağını bilirse YENİBALÇIKKÖYÜNÜN geleceğide bizlerin ellerimizin arasında. Yeterki istiyelim başarılmıcak mevzuu değil,SAYGILARIMLA!!!!!!

 5. cevat dedi ki:

  uzubir yorum oldu ama sıktıysam AFFOLA…BAŞKA YENİBALÇIK YOK arkadaşlar.

 6. yusuf uslu dedi ki:

  bende GEleceğim inşallah yeni haberim oldu ( YUSUF USLU)

Tasarım: Fikri.web.tr